Inwestycja w apartamenty nad jeziorem

Marina Iława to fenomenalnie położone apartamenty nad jeziorem. Jej unikalna na skalę Polski lokalizacja sprawia, że cieszy się ona dużą popularnością. Marina Iława Apartamenty nad Jeziorem zrealizowana jest na półwyspie, nad samym brzegiem jeziora Jeziorak w centrum Iławy. Zaledwie 8 minut drogi od dworca kolejowego Iława Główna, gdzie zatrzymuje się ekspres Pendolino. Jej architektura i rozwiązania funkcjonalne i techniczne wyróżniają się na tle pozostałych kompleksów pojezierza warmińsko-mazurskiego.

Inwestycję stanowi sześć nowocześnie zaprojektowanych budynków z apartamentami. W każdym z nich znajduje się łącznie około 30 apartamentów o zróżnicowanym rozkładzie i metrażu od 31 do blisko 94 m2. Do dyspozycji mieszkańców jest plaża oraz 7 pomostów do cumowania łodzi. Mieszkańcy mogą skorzystać z usług jakie oferuje sąsiedni Hotel Port 110, gdzie można zamówić sprzątanie apartamentu i opiekę nad nim. Zapraszamy do restauracji, w której można zjeść pyszny posiłek delektując się pięknymi widokami na Jeziorak.

Marina Iława - Wizualizacja Inwestycji
6 nowoczesnych budynków

Jeziorak

Jeziorak to prawdziwa perła na mapie Mazur – najdłuższe naturalne jezioro w Polsce i trzecie pod względem wielkości w Krainie Tysiąca Jezior. Bardzo bogata linia brzegowa i otoczenie zielonej roślinności Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapierają dech w piersiach. Blisko 30-kilometrowe jezioro z urozmaiconą linią brzegową i licznymi zatokami, to raj dla wszystkich lubujących się w żeglarskich i kajakowych przygodach oraz coraz częściej dla prekursorów nowych sportów wodnych jak Stand Up Paddling czy wakeboard.

jeziorak
sport wodny Iława
sport wodny Iława

Jezioro przyciąga też wędkarzy. W jego wodach można złowić m.in.: sandacze, okonie, szczupaki i sumy, leszcze, płocie, liny i karpie.

W czasie rejsu można popłynąć jedną z najpiękniejszych dróg wodnych Europy, unikalnym w skali światowej Kanał Elbląskim z systemem wciąż sprawnych zabytkowych pochylni.

Potwierdzeniem niebagatelnego piękna akwenu oraz jego okolic jest nadanie mu przez czytelników prestiżowego czasopisma „National Geographic Traveler” tytułu jednego z siedmiu nowych cudów Polski.

30km wodnej frajdy

Hotel Port 110

Bezpośrednio przy Marina Iława Apartamenty nad Jeziorem znajduje się Hotel Port 110 należący do tego samego właściciela. Hotel, jako jedyny w Iławie, dysponuje własną mariną. Nowoczesna przystań wyposażona jest w dwa pomosty, pomiędzy którymi znajduje się restauracja na wodzie. Hotelowa marina przystosowana jest do obsługi 40 jednostek pływających. To idealne miejsce dla osób aktywnie wypoczywających na wodzie. Oferuje również czarter luksusowej motorówki wraz ze sternikiem. Dwunastoosobowa motorówka idealnie sprawdza się w rejsach rodzin z dziećmi, grupy przyjaciół jak również może być idealną atrakcją dla firm.

jezioro
port marina
jedzenie owoce morza

Dodatkowym i bardzo mocnym atutem jest hotelowa restauracja na światowym poziomie. Już w pierwszych miesiącach działalności restauracja Hotelu Port 110 znalazła się w rankingu 100 BEST RESTAURANTS – lista stu najlepszych restauracji w Polsce. To idealne miejsce na leniwe wakacyjne śniadanie nad brzegiem jeziora lub romantyczną kolację przy świecach i plusku fal obijających się o zacumowane w pobliżu łodzie.

Hotel i restauracja z własną mariną

Hotel Port 110 świadczy usługi dla naszych mieszkańców. To tu możecie Państwo zamówić sprzątanie apartamentu, zostawić klucze dla znajomych, czy skorzystać pomocy recepcji przy wynajmie mieszkania. Można w nim również odprężyć się korzystając z aromaterapii w hotelowej saunie lub skorzystać z masażu.

sauna

Dla żeglarzy

Otoczenie czystych wód jeziora Jeziorak i rzeki Iławki to jeden z głównych atutów Marina Iława apartamenty nad jeziorem. To nie tylko piękne widoki z okna, idealnie uzupełniające nowoczesny design mieszkań, lecz także szansa na odpoczynek na łonie natury.
Fanów żeglarstwa, jak również miłośników romantycznych spacerów brzegiem jeziora z całą pewnością ucieszy fakt, że półwysep, na którym znajduje się inwestycja, posiada przystań jachtową składająca się aż z 7 pomostów, które pomieszczą aż 100 łodzi. Nowoczesna, elegancka marina zachęca do aktywnego wypoczynku – sportów motorowodnych, kajakarstwa, ale także biegania czy rodzinnych przejażdżek rowerowych.

Dla żeglarzy

Kanał Elbląski
Kanał Elbląski – jedna z najpiękniejszych dróg wodnych w Europie – jest bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie Warmii i Mazur. Ten najdłuższy w Polsce kanał żeglowny łączy Jezioro Jeziorak z Zalewem Wiślanym. Kanałem Elbląskim można dopłynąć z Iławy do Gdańska. Malownicze pejzaże warmińsko-mazurskich miast zapewniają przepiękne widoki i bezpośredni kontakt z przyrodą, można zobaczyć bytujące na poszczególnych trasach bieliki, żurawie, czaple czy perkozy. 

Żeglarze
Kanał Elbląski

Rejsy i wycieczki wodne
Organizowane przez Żeglugę Ostródzko-Elbląską rejsy i wycieczki wodne są również wspaniałą atrakcją dla rodzin z małymi dziećmi, a także dla tych, którym marzy się chwila relaksu w harmonii z naturą. Obecnie w ofercie Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej znajduję się aż siedem malowniczych tras.

Aktywność dla dzieci i młodzieży
W Iławie prężnie działa Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, którego misją jest wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport. Organizuje i prowadzi szkolenia żeglarskie, kondycyjne, rekreacyjno-turystyczne, półkolonie, obozy i zawody sportowe.

Kanał Elbląski

Sport i relaks

Niekwestionowanym atutem Marina Iława Apartamenty nad Jeziorem jest doskonale przygotowana infrastruktura sportowa. Jezioro Jeziorak, to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy poszukują niezapomnianych wrażeń, cenią aktywny wypoczynek i lubią kontakt z naturą. Fani żeglarstwa, kajaków, bojerów i pozostałych sportów wodnych będą mogli spróbować swoich sił, korzystając z bogatej oferty nadbrzeża Jezioraka i rzeki Iławki. Z myślą o miłośnikach spacerów, nordic walking zaaranżowano urokliwe alejki spacerowe, a na pasjonatów dwóch kółek czekają ścieżki rowerowe. Miłośników ornitologii z całą pewnością zainteresuje z kolei fakt, że tereny te zamieszkują liczne gatunki ptaków.

wycieczka rowerowa
Bliski dostęp<br/>do jeziora

Bliski dostęp
do jeziora

Ścieżki <br/> rowerowe

Ścieżki
rowerowe

Nowy kompleks<br/> sportowy

Nowy kompleks
sportowy

Sklepy i usługi <br/>w okolicy

Sklepy i usługi
w okolicy

Sąsiedztwo <br/>restauracji

Sąsiedztwo
restauracji

Kryta pływalnia<br/> w okolicy

Kryta pływalnia
w okolicy

Iława

Sąsiadujące z inwestycją nowoczesne Centrum Turystyczno-Rekreacyjne z basenem, kręgielnią i siłownią oraz kompleks sportowy z boiskami, skate parkiem i kortami tenisowymi sprawiają, że każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie tu coś dla siebie.

Miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać z krytego lodowiska znajdującego się 500 metrów od Marina Iława Apartament nad Jeziorem oraz skorzystać ze stoku narciarskiego z wyciągiem w Ośrodku Narciarskim w Kurzej Górze.

Nowy kompleks sportowy

Kultura i rozrywka są tym, czego z całą pewnością nie zabraknie mieszkańcom Marina Iława. Szeroki wachlarz odbywających się w Iławie imprez, obecność wielu instytucji zrzeszających ludzi kultury i sztuki oraz bogata tradycja czynią z miasta interesujący punkt na mapie Warmii i Mazur. Latem w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga odbywają się coroczne imprezy o randze narodowej i międzynarodowej. Do najważniejszych z nich zalicza się Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING „Złota Tarka” oraz festiwal muzyki szantowej “Jeziorak Szanty”.

jazzman

Z okien apartamentów można podziwiać Wielką Żuławę – największą wyspę śródlądową w Polsce. Jej niepowtarzalne piękno przyrody sprawia, że wycieczka na nią na długo pozostanie w pamięci.

Iława jezioro
Iława galeria zdjęć

Pozostałości wczesnośredniowiecznej zabudowy zabiorą nas w podróż do staropruskiego grodu, a tajemnicze podania i legendy zachwycą fascynującą magią historii regionu.

Coś dla siebie znajdą na niej również miłośnicy sielskiego wypoczynku na świeżym powietrzu. Znajduje się tu gospodarstwo agroturystyczne oraz ośrodki wypoczynkowe, a wzdłuż zachodniego brzegu wyspy przebiega treningowy tor wioślarski.

Sport nad jeziorem